Avukatların EKAP Üzerinden Şikayet/İtirazen Şikayet Başvurusu Yapabilmesine İlişkin Duyuru

ekap şikayet duyurusu

Değerli Avukatlar ve EKAP Kullanıcıları,

20/10/2023 tarihinde yürürlüğe giren yeni geliştirmemizle birlikte, avukatlar artık EKAP üzerinden şikayet/itirazen şikayet başvurusu yapabilirler. Bu yeni uygulamanın amacı, şikayet/itirazen şikayet başvurularını kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamak ve başvurularınızın şekil unsurlarına yönelik hataları en aza indirerek başvuru işlemlerinizin daha etkili olmasını sağlamaktır.

Bu yeni uygulamayı kullanmak isteyen avukatlar ve EKAP’a kayıtlı gerçek veya tüzel kişilerin dikkat etmeleri gereken hususlar şunlardır:

  1. İlk olarak, avukatlarınızın EKAP üzerinden şikayet/itirazen şikayet başvurusu yapabilmesi için EKAP’a kayıtlı gerçek veya tüzel kişi tarafından ilgili avukata “Avukat” yetkisi verilmesi gerekmektedir.
  2. Ardından, avukat yetkisine sahip kullanıcılar, şikayet/itirazen şikayet dilekçesini imzalamadan önce baro pulu ödemesini EKAP üzerinden yapmalıdırlar.

Ayrıca, başvurularınızı düzenlemenizde size yardımcı olabilecek olan “Avukatların EKAP üzerinden şikayet/itirazen şikayet başvurusu düzenleme kılavuzu” bağlantısına buradan erişebilirsiniz.

Bu Kategorideki Diğer Yazılar

İhaleleri Kolayca Takip Etmek İster Misiniz?

İhtiyacınız uygun İhalePro paketlerinden birini satın alarak, her gün yayınlanan yüzlerce ihale ve doğrudan temin ilanlarına kolayca ulaşın.
Daha ayrıntılı analizler ve istihbarat bilgilerine erişebileceğiniz Pro paketi için bizi arayın.